Je možné fajčiť počas pôstu a ako s ním prestať pred pôstom

Fajčenie počas pôstu by nemalo byť rovnaké ako v živote. Toto je však zvyk, v ktorom je príliš veľa veriacich. Na krátky čas, v posvätnom období, prestanú fajčiť, potom začnú znova.

sviečky v kostole a fajčenie počas pôstu

Názor kňazov: je možné fajčiť počas pôstu

Štyridsiaty deň je čas pred veľkonočnými sviatkami z dôvodu obmedzenia príjmu potravy a jeho vzhľad má prísnu klasifikáciu. V tomto období je navyše potrebné dodržiavať Božie zákony so zvláštnou silou, ignorujúc hriechy. Fajčenie je jedným z nich.

Fajčenie je hriech, pretože sa verí, že tabak znesväcuje telo, chrám Ducha Svätého. Ak fajčiar ide druhým zlým príkladom, zhoršuje to silu hriechu, pretože veriaci sa jedného dňa stane zodpovedným za tých, ktorí ho nasledujú. Fajčenie doslova zotročuje, vďaka čomu ste na tomto návyku závislí. Vyhodené peniaze pomôžu tým, ktorí to potrebujú.

Pozor!Duchovný hovorí: „Fajčenie je zakázané nielen počas pôstu, ale počas celého života. "

Je známym faktom, že tento zvyk je deštruktívny. Aj keď to veľa ľudí robí aj naďalej. Ľudia niekedy chcú úprimne prestať, ale desaťročia „skúseností", stovky údených škatúľ cigariet nikomu nedovolia zbaviť sa závislosti. Fajčia všetci - veriaci, kresťania, moslimovia, ateisti. Toto posvätné obdobie však núti človeka vážne premýšľať, prehodnotiť zvyky, životné zásady. Je pozoruhodné, že niektorí fajčiari sa s týmto javom spájajú navždy, iní - keď sa postia, iní - sú veľmi mučení.

Ako prestať fajčiť pred pôstom

Nie každý dodržiava prísny pôst, ak sa však veriaci rozhodne, musí sa na test vopred pripraviť.

Pozor!Testom nie je samotný pôst, ale zvyk fajčiť, ktorý sa niekedy privádza k reflexom.

Keď je veriaci človek pripravený zmeniť svoj život, mal by sa vyzbrojiť niekoľkými pravoslávnymi skutočnosťami.

Vyznanie fajčenia ako hriechu

Podľahnúť pokušeniu fajčiť znamená znesvätiť svoje vlastné telo, chrám pre dušu. Je potrebné si uvedomiť, že je nepravdepodobné, že by veriaci chcel ísť druhým príkladom hriechu. Musíte pochopiť, že jedného dňa ho budú nasledovať jeho príbuzní - matka, dcéra, syn. Okrem toho by sa malo priznať: fajčenie je zlé, je to hriech proti Všemohúcemu, proti sebe a iným. Vedomie, vyznanie povedie k milosrdenstvu, požehnaniu, veriaci sa stane slobodným.

cigaretu a fajčenie počas pôstu

Považovať fajčenie za hriech

Veriaci, ktorý si uvedomuje, že fajčenie je hriešne, je schopný okamžite s ním prestať. Musíte to však urobiť doslova naraz. Ospravedlniť „jednu cigaretu" denne nie je možné, pokiaľ fajčiar predtým použil balíček. Musíte okamžite prestať, inak podľahnutie pokušeniu sa rovná skutočnosti, že zlo zvíťazilo. Je potrebné apelovať na svedomie, silu vôle.

Modlitba

Keď prestanete fajčiť, musíte sa modliť. Požiadať vyššie sily o pomoc v takom ťažkom rozhodnutí. Modliť sa, dokonca požadovať, aby Boh schválil takýto krok, pretože vie, „z čoho" je človek vyrobený, aké je to pre neho niekedy ťažké.

Zvyk

Fajčenie je veľká závislosť, silný zvyk. U fajčiara sa roky rozvíjajú reflexy, aby hľadal cigarety vo vreckách, nadýchal sa. Toto všetko treba vymeniť, vymeniť. Namiesto krabičky cigariet noste žuvačku, karamel.

Rituál, ako s pôstom prestať fajčiť

V posledný deň fašiangov sa koná špeciálny rituál, ktorý vám pomôže do konca života stratiť fajčenie. V predvečer čistého pondelka, prvého pôstneho dňa, pred spaním si musíte dať na nočný stolík balíček bez cigariet. Potom vezmú papier, kde rukou napíšu: „Odteraz som nefajčiar. "Dali to na balíček. Nakoniec musíte vziať zapaľovač, uvoľniť z neho plyn alebo ho nahradiť prázdnou škatuľkou od zápaliek a dať ho na vrch listu.

Ráno by mal byť list spálený, zvyšok by mal byť vyhodený. Rituál sľubuje - ráno túžba po fajčení prakticky vyschne. Minimálne bude tolerantný, takže je celkom ľahké tomu nepodľahnúť.

Existuje niekoľko konkrétnych dôvodov, prečo sa rituál nazýva platný:

  1. Mladý mesiac. Veľkonočné sviatky nie sú viazané na konkrétny dátum. Slávi sa na základe polohy mesiaca, konkrétne po prvom splne na jar, keď prišla rovnodennosť. Začiatok pôstu nastáva 40 dní pred Veľkou nocou, pripadá na mladý mesiac, a to je priaznivé obdobie na zbavenie sa zlých návykov.
  2. Viera. Takzvaný kresťanský egregor pomáha veriacemu prekonať ťažkosti počas pôstu, podporuje očistu - duchovnú, telesnú, - dodáva silu, energiu.
  3. Mágia. Zvláštny účinok má samotné zloženie rituálu, keď vyhlásenie, že veriaci je už nefajčiar, je zo všetkých strán „stlačené" prázdnym balíčkom, zapaľovačom (škatuľou).
zákaz fajčenia počas pôstu

Čo robiť, ak to nefunguje

Niektorí veriaci tento zvyk s veľkou hanbou naďalej dodržiavajú, ale nevedia si pomôcť. Obvykle sa im podarí prestať fajčiť počas pôstu, ale potom sa znova zapoja, pričom sa považujú za slabú vôľu. Ale v tomto nie je nič hanebné, stačí si nájsť rovnako zmýšľajúcich ľudí, byť k sebe úprimný, dôverovať viere, čo v takej ťažkej záležitosti určite pomôže.

Či by mal fajčiar postiť

Ľudia, ktorí nie sú schopní prestať fajčiť pred pôstom, so silnou túžbou nájdu silu v tomto období návyku nepodľahnúť. Neskôr však začnú opäť fajčiť. Napriek tomu, že pôst môže byť veľkým krokom k definitívnemu ukončeniu tohto zlozvyku.

Záver

Počas pôstu je fajčenie zakázané. Preto je potrebné zlozvyk vopred zlomiť pomocou rôznych metód. Pomáha napríklad motivácia v podobe rodiny a priateľov - kvôli nim je veriaci človek pripravený prestať s fajčením. Na pomoc prichádza aj Faith, séria biblických výrokov, ktoré veriacemu pomáhajú prestať sa držať tohto zvyku. Nakoniec existuje spôsob, ako s fajčením rýchlo prestať - obrátiť sa na jednoduché sprisahanie, zvýhodnené lunárnym cyklom, sugestibilitou, vierou.